Kalendář akcí

Káva a vzdělávání: Jak se vzdělávat pro budoucí trh práce?

Setkání Vzdělávání a káva se pořádají jednou měsíčně, většinou každý druhý pátek v měsíci. Pořadatel Scio o nich dává vědět na svých sociálních sítích a webu. Na ranních setkáních s krátkou přednáškou na zajímavé téma a následnou diskusí si můžete povídat o vzdělávání, výchově, školství a zajímavých trendech v této oblasti.

Setkání startuje v 8:30 hodin nad šálkem teplé kávy nebo čaje a koblihou. Přednáška trvá přibližně půl hodiny. Zhruba v 9:00 nastává prostor pro vaše dotazy a diskuzi. Po 9:30 končí oficiální program, ale budeme rádi, když s námi ještě chvilku strávíte. Můžete se individuálně doptat řečníka, na to, co vás zajímá, a pobavit se s ostatními účastníky.

Během tohoto setkání s podtitulem Jak se vzdělávat pro budoucí trh práce? se budou probírat tyto otázky:

  • Tuší někdo, jak bude pracovní trh vypadat za 20, 50 let?
  • Předpoklady uplatnění se neustále mění. Nejdříve stačila maturita. Pak stačilo absolvovat libovolnou VŠ, následně se přidal cizí jazyk, v posledních dvou desítkách let přibyly zejména měkké dovednosti a nyní ještě ideálně specifické znalosti, resp. alespoň kombinace více odborností.
  • Nůžky v příjmech mezi kvalifikovanými a nekvalifikovanými pracovníky se neustále rozevírají. Proč se rozevírají i v rámci jednotlivých oborů?
  • Jaké budou dopady informační revoluce na trh práce? Proč se dopad změn zrychluje a proč se liší od dopadů revoluce průmyslové?
  • Co a jak studovat, abych byl na budoucnost připraven?

Tématem vás provede Tomáš Hruda, absolvent ekonomie a mezinárodních vztahů na FSV UK. Pracoval jako šéf CzechInvestu, Středoevropského technologického insitutu CEITEC i jako náměstek ministra školství pro výzkum a vysoké školství. Vzdělávání se věnuje i po rodičovské dovolené, je spoluzakladatelem projektu EDUCATION REPUBLIC.

Videozáznam bude zveřejněn 29. 2. 2016.


Přednášky i občerstvení jsou zdarma. Je jen třeba předem potvrdit svou účast na e-mailu kava@scio.cz.


Zdroj: Scio, únor 2016

Pořadatel

SCIO

Detaily akce

  • www.scio.cz
  • Čas konání: 08:30
  • Adresa konání: Pobřežní 658/34, Karlín, 186 00 Praha-Praha 8, Česká republika

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit

Kalendář