Kalendář akcí

Věk se neříká! Age management v praxi

Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva ve spolupráci s komunikační agenturou Dark Side, a.s., uspořádala dne 11. 6. 2015 konferenci pro zaměstnavatele, jejímž cílem bylo podnítit diskusi k tématu postavení zaměstnanců a uchazečů o zaměstnání ve věku 50+ na trhu práce a zejména pak hledat prostředky, jak snížit znevýhodnění těchto osob.


V úvodním bloku konference byla představena teoretická a právní východiska tématu, a to jednak sociologické údaje dle poznatků Alternativy 50+, o.p.s., jednak zajímavá soudní rozhodnutí Soudního dvora EU a českých soudů týkající se diskriminace z důvodu věku, vycházející z analýzy Poradny pro občanství/Občanská a lidská práva.


Ve druhém bloku konference proběhla panelová diskuse zaměstnavatelů, během níž byly ostatním účastníkům a účastnicím prezentovány příklady dobré praxe v daném tématu. Do panelu zasedli zástupci a zástupkyně společností: Česká spořitelna, a.s., Furukawa Electric Autoparts Central Europe s. r. o., Zásilkovna, s.r.o., LMC, s.r.o. (provozovatel portálů Jobs.cz a Prace.cz) a M.C.TRITON, s.r.o.

Pořadatel

Poradna pro občanství

Detaily akce

  • www.veksenerika.cz
  • Čas konání: 09:30
  • Adresa konání: Drtinova 557/10, Smíchov, 150 00 Praha-Praha 5, Česká republika

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit

Kalendář