Kalendář akcí

EDUpoint - Otevřená třída: Quirkbot

Věděli jste, že roboti se dají vyrábět i z obyčejných brček? Švédský koncept Quirkbot učí děti, od nejmenších až po největší, programovat své vlastní roboty. S postupnou digitalizací a automatizací se budeme všichni muset s nástupem techniky na téměř všechna pracoviště nějak popasovat. Švédský start-up https://www.quirkbot.com/ přišel s nápadem, jak využít obyčejná brčka, spojit je jednotkou připojenou na počítač a dát tak dětem jedinečnou příležitost ke hře, při které si sami zkouší naprogramovat vlastního pomocníka nebo hračku.

Kristofer Hagbard a Erik Törnqvist přijíždějí do Prahy představit učitelům, rodičům a pracovníkům ve vzdělávání svůj koncept a v EduPointu připraví pro zájemce jednoduchou dílnu. Sami si zkusíte, jak všechno funguje, jak případně používat systém ve výuce a jak s ním s dětmi pracovat.

Akce je organizována ve spolupráci s EDUin.

POZOR! Workshop bude probíhat v angličtině. Počet míst je omezen. Zájemci se mohou hlásit emailem na martin.severyn@gov.se. Přednost dostanou pracovníci ve školství a vzdělávání, vítaní jsou samozřejmě ale i rodiče a přátelé škol.

Pořadatel

EDUin, Embassy of Sweden in Czechia

Detaily akce

  • Čas konání: 16:00
  • Adresa konání: Staroměstské nám. 1/4, Staré Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit

Kalendář