Knihovna

Nizozemsko – Analýza systému dalšího profesního vzdělávání včetně případových studií

FDV. Nizozemsko – Analýza systému dalšího profesního vzdělávání včetně případových studií. 2015

Zpráva představuje systém dalšího profesního vzdělávání (DPV) v Nizozemsku a klíčová vzdělávací opatření ve vztahu k ohroženým skupinám na trhu práce.

Doplňkem zprávy je soubor tří případových studií programů v oblasti DPV, realizovaných v Nizozemsku. Konkrétně představuje programy WelSlagen a GildeLeren, které jsou zaměřené na vzdělávání v oblasti sociálních služeb a zdravotní péče, a Scholingsvoucher 50+ zaměřený na zvýšení šancí starších nezaměstnaných na uplatnění na trhu práce.

Zprávu i případové studie si nechal vypracovat Fond dalšího vzdělávání od nizozemských odborníků s cílem poskytnout českým tvůrcům politik a realizátorům opatření zdroj inspirace pro jejich budoucí činnost. Kromě této zprávy byly vypracovány obdobné analýzy také za Dánsko, Estonsko, Slovinsko a Rakousko. Všechny zmíněné analýzy vznikly v rámci projektu KOOPERACE (Koordinace profesního vzdělávání jako nástroje služeb zaměstnanosti; reg. č. projektu: CZ.1.04/2.2.00/11.00017).

Celý text najdete v příloze níže na stránce.


Zprávy z ostatních zemí najdete na uvedených odkazech:

Slovinsko – Analýza systému dalšího profesního vzdělávání

Dánsko - Analýza systému dalšího vzdělávání včetně případových studií

Estonsko – Analýza systému dalšího profesního vzdělávání včetně případových studií

Rakousko - Analýza systému dalšího profesního vzdělávání včetně případových studií

Jako doplnění těchto analýz mohou sloužit studie o stážích v zahraničí včetně příkladů dobré praxe, které naleznete ZDE.

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit