Knihovna

Jak podpořit neformální pečovatele. Publikace pro pracovníky veřejné správy

FDV. Jak podpořit neformální pečovatele. Publikace pro pracovníky veřejné správy. 2015

Cílem publikace je poskytnout praktické informace pracovníkům veřejné správy, kteří přicházejí do kontaktu s osobami pečujícími o osobu blízkou. Naleznou v ní doporučení, jakou cestou mohou řešit specifické situace v kontaktu s pečovateli, klienty (příjemci péče) a jejich rodinami.

Publikace vychází především ze zkušeností samotných pracovníků veřejné správy, kteří se s problematikou potkávají. Zachycuje doporučení plynoucí z „dobré praxe“, která byla sdílena v rámci kurzu Jak podpořit neformální pečovatele. V řadě bodů je pak rozpracována a doplněna lektory kurzu.

Mezi adresáty této publikace patří zejména pracovníci Úřadu práce ČR zodpovídající za agendu osob zdravotně postižených a pracovníci měst a obcí řešící sociální problematiku. Inspirací může však být i dalším odborníkům a laikům, kteří se s problematikou setkávají.

Publikace je výstupem projektu Neformální pečovatelé, který byl realizován ve Fondu dalšího vzdělávání do listopadu 2015 a financován byl z OP LZZ a ze státního rozpočtu. Příručku pro neformální pečovatele naleznete ZDE. Další výstupy projektu naleznete ZDE.

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit