Knihovna

Rakousko – Analýza systému dalšího profesního vzdělávání včetně případových studií

FDV. Rakousko – Analýza systému dalšího profesního vzdělávání včetně případových studií. 2015

Zpráva představuje systém dalšího profesního vzdělávání (DPV) v Rakousku a klíčová vzdělávací opatření ve vztahu k ohroženým skupinám na trhu práce.

Doplňkem zprávy je soubor tří případových studií programů v oblasti DPV, realizovaných v Rakousku. Konkrétně představuje programy program JUST Implacement, zaměřený na mladé nezaměstnané, zejména s nízkou kvalifikací, Socioekonomické podniky SEP pomáhající dlouhodobě nezaměstnaným a projekt Unternehmensgründerprogramm zaměřený na podporu při nastartování samostatně výdělečné činnosti.

Zprávu i případové studie si nechal vypracovat Fond dalšího vzdělávání od nizozemských odborníků s cílem poskytnout českým tvůrcům politik a realizátorům opatření zdroj inspirace pro jejich budoucí činnost. Kromě této zprávy byly vypracovány obdobné analýzy také za Dánsko, Estonsko, Slovinsko a Rakousko. Všechny zmíněné analýzy vznikly v rámci projektu KOOPERACE (Koordinace profesního vzdělávání jako nástroje služeb zaměstnanosti; reg. č. projektu: CZ.1.04/2.2.00/11.00017).

Celý text najdete v příloze níže na stránce.


Zprávy z ostatních zemí najdete na uvedených odkazech:

Nizozemsko - Analýza systému dalšího profesního vzdělávání

Slovinsko - Analýza systému dalšího profesního vzdělávání

Dánsko - Analýza systému dalšího vzdělávání včetně případových studií

Estonsko - Analýza systému dalšího profesního vzdělávání včetně případových studiíJako doplnění těchto analýz mohou sloužit studie o stážích v zahraničí včetně příkladů dobré praxe, které naleznete ZDE.

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit