Knihovna

Cizinci - rozvoj poradenství poskytovaného Úřadem práce pro cizince

FDV. Cizinci - rozvoj poradenství poskytovaného Úřadem práce pro cizince. 2015

Ocitnout se bez práce není příjemná situace. Tím spíš, jste-li cizinec, neznáte místní jazyk a musíte se zorientovat ve spoustě nových informací. Při rostoucím počtu cizinců s trvalým pobytem v ČR je přitom zásadní, aby našli svoje (nejen) pracovní místo co nejdříve a vyhnuli se sociálnímu vyloučení. Projekt Rozvoj poradenství poskytovaného Úřadem práce pro cizince zvyšuje kvalitu služeb poskytovaných ÚP ČR, a to prostřednictvím vzdělávání jeho zaměstnanců.

Během projektu vznikly metodické a výukové materiály pro úředníky, jejichž klienty jsou cizí státní příslušníci. Dalším výstupem projektu je online mapa životních situací. Tato webová aplikace pomůže každému cizinci, který řeší pracovní povolení, nostrifikaci vzdělávacích dokladů a řadu dalších otázek souvisejících s prací v ČR. Součástí projektu bylo také sociální tlumočení včetně jeho evaluace, která je samostatným výstupem. Sociální tlumočení probíhalo na vybraných pobočkách Úřadu práce ČR, kde by se do budoucna mohlo stát běžnou praxí.

Projekt s registračním číslem CZ.1.04/2.2.00/11.00020 byl realizován Fondem dalšího vzdělávání v období 11/2013–11/2015, financován byl z OP LZZ a ze státního rozpočtu.

Jednotlivé výstupy najdete níže v příloze.

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit