Knihovna

Využijte prázdniny k sebevzdělávání, absolvujte bezplatný kurz pro tvorbu prezentací nebo základy práva

Aliance pro otevřené vzdělávání. Využijte prázdniny k sebevzdělávání, absolvujte bezplatný kurz pro tvorbu prezentací nebo základy práva. 2016

http://otevrenevzdelavani.cz/vyuzijte-prazdniny-k-sebevzdelavani-absolvujte-bezplatny-kurz-pro-tvorbu-prezentaci-nebo-zaklady-prava/

Internetová reklama, základy práva, umění prezentovat, ekonomie a marketing, dějiny světa. Pro ty, kteří si chtějí během prázdnin rozšířit obzory, připravila Aliance pro otevřené vzdělání pět tipů na zajímavé vzdělávací příležitosti pod vedením odborníků z oboru. Ty je možné využít nejen pro profesní rozvoj, ale i pro pochopení současného světa.

On-line certifikovaný kurz Základy práva, který pořádá olomoucká právnická fakulta (PF UP) ve spolupráci se studentským spolkem Nugis Finem. Kurz povede Maxim Tomoszek z katedry ústavního práva, začíná 4. července a 1. srpna je zakončen finálním testem.

On-line certifikovaný kurz Základy pro svět prezentací Lukáše Hrdličky, jednatele firmy Presentation, která se na tvorbu prezentací specializuje. Ve čtrnácti krátkých videí se dozvíte, jak se prezentace nejen vytváří, ale i před publikem prezentuje.

Lukáš Hrdlička

Ekonomie marketingového specialisty Davida Šeteka, jehož vášní je točit výkladová videa. Pětistovka desetiminutových videí je rozdělená do jedenácti kapitol (mikroekonomie, marketing apod.). Velmi poučná je např. zhruba padesát videí o internetové reklamě.

Programování pro děti a jejich rodiče podle rad softwarového vývojáře firmy Red Hat Miroslava Suchého. Jeho on-line brožura ukazuje krok za krokem, jak mohou rodiče učit programovat již prvostupňové děti. Návod je vhodný i pro úplné začátečníky, kteří se chtějí s programováním seznámit.

Designovat digitální produkty a zjistit, co je to Design zaměřený na člověka, můžete v kurzu špiček v oboru Jiřího Sekery a Petra Kosnara na webu Seduo.cz

Rychlokurz světových dějin v podání spisovatele Johna Greena prostřednictvím Khanovy školy. Světové dějiny jsou rozděleny do sedmi kapitol v celkové délce sedm hodin. Videa zaujmou svou dynamikou, infografikou a živelným výstupem samotného Johna Greena. Ten představuje tok dějin zcela odlišným způsobem, než se dějinné události podávají ve škole. Proto je kurz vhodný nejen pro druhostupňové děti, ale i dospělé, které zajímá historie v propojení s dalšími obory.

John Green

Internet dnes nabízí nepřeberné možnosti se vzdělávat a prázdniny nabízejí čas, kde je možné tyto zdroje prozkoumávat a najít tam i to, co se ve škole běžně neučí, ale je to pro život v 21. století užitečné. Pokud přemýšlíte čím začít, tak zkuste programování pro děti. Nebo vzhledem k mnoha současným událostem, jejichž příčinám a souvislostem je obtížné rozumět, může být užitečné si připomenout dějiny v propojení s ostatními obory,” říká Tamara Kováčová, koordinátorka projektu Otevřené vzdělávání z EDUin důvody, proč Aliance pro otevřené vzdělávání doporučuje na léto zajímavé vzdělávací zdroje.

Další možnosti on-line vzdělávání rozdělené do jednotlivých oborů naleznete například ZDE.


Zdroj: otevrenevzdelavani.cz , červenec 2016

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit