Knihovna

Výsledky 8. ročníku soutěže Národní cena kariérového poradenství

MŠMT. Výsledky 8. ročníku soutěže Národní cena kariérového poradenství. 2016

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/oceneni-dobre-praxe-karieroveho-poradenstvi-pro-8-ceskych

V České republice vznikají nové projekty s cílem kariérové poradenství rozšířit ve školách všech typů, na úřadech práce, krajských poradenských centrech. Na rozvoji kariérového poradenství se podílí také mnoho neziskových organizací.

259?key=2c65a28937

Tomuto tématu se věnovala konference Národní cena kariérového poradenství 2016, na které byly za účasti zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva práce a sociálních věcí vyhlášeny výsledky 8. ročníku soutěže Národní cena kariérového poradenství. Pořadatel soutěže a konference, Dům zahraniční spolupráce – Centrum Euroguidance, obdržel a vyhodnotil 31 příspěvků, které přihlásily základní, střední i vysoké školy, neziskové organizace, úřady práce, krajská centra a další poskytovatelé služeb kariérového poradenství.

V letošním roce hlavní ceny získávají:

  • portál Neslysimpracuji.cz vytvořený a provozovaný společností Tichý svět, o. p. s.
  • služby pro znevýhodněné skupiny na trhu práce poskytované organizací Liga vozíčkářů
  • podpora mladých nezaměstnaných v návratu do vzdělávání, kterou poskytuje Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Příbrami, Kontaktní pracoviště Mělník
  • skupinové kariérové poradenství pro žáky základních a středních škol v rámci kraje zajišťované centremINFO KARIÉRA – Informačně vzdělávacím střediskem Plzeňského kraje
  • metodický nástroj Kariérový diJÁř, který vytvořila Petra Drahoňovská
  • podpora kariérového rozvoje žáků se zapojením rodičů realizovaná Základní školou Londýnská, Praha 2

    Zvláštní ceny získávají:
  • za trvalou kvalitu kariérového poradenství pro studenty získává mimořádnou cenu Gymnázium Jana Palacha Praha 1, s. r. o.
  • organizace POINTe, z. s. za začínající aktivitu oceněnou klientem služeb

Soutěž se tradičně koná pod záštitou Národního poradenského fóra a ve spolupráci se slovenským centrem Euroguidance. Byly představeny také příspěvky přihlášené do slovenské Národní ceny kariérového poradenství, jejichž ocenění proběhne 29. 9. 2016 na konferenci v Bratislavě.

Výstupy z konference, popisy oceněných příspěvků a přehled všech přihlášených příspěvků do české i slovenské části soutěže lze najít v českém i anglickém sborníku na webových stránkách www.euroguidance.cz.


Zdroj: MŠMT, září 2016

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit