Knihovna

V Jihočeském kraji proběhne série Burz práce

ÚP ČR. V Jihočeském kraji proběhne série Burz práce. 2017

http://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2017/03/2017_03_27_tz_burzy_prace_jck_2017.pdf

V následujících pěti týdnech (od 28. 3. – 26. 4. 2017) proběhnou ve všech okresech Jihočeského kraje Burzy práce. V jejich rámci nabídnou zaměstnavatelé stovky volných pracovních míst v řadě oborů. Především pak ve strojírenských, stavebních a ekonomických oborech. Návštěvníci těchto akcí tak budou mít jedinečnou příležitost pro navázání nových kontaktů, získání zajímavé a perspektivní práce a v neposlední řadě se dozví i podrobnosti o širokém portfoliu služeb, které klientům nabízí Úřad práce ČR.

Na pořádání Burz práce se spolupodílí Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, v rámci partnerství Jihočeského paktu zaměstnanosti, Jihočeská hospodářská komora a Krajská pobočka ÚP ČR v Českých Budějovicích. Ty letošní navazují na úspěšnou Burzu pracovních příležitostí, která proběhla v březnu loňského roku.

Současná situace na trhu práce je v Jihočeském kraji, stejně jako v jiných regionech, příznivá. Ke konci února činil podíl nezaměstnaných osob na jihu Čech 4,4 %. V evidenci ÚP ČR bylo 20 189 uchazečů o zaměstnání a zaměstnavatelé v tomto kraji nabízeli prostřednictvím Úřadu práce ČR 9 716 volných pracovních míst. Na jedno místo tak připadali dva nezaměstnaní. Zaměstnavatelé měli největší zájem o řidiče (především MKD), pracovníky v kvalifikovaných i nekvalifikovaných strojírenských profesích nebo kuchaře a prodavače do směnných provozů. S příchodem jarního počasí poptávka zaměstnavatelů po nových zaměstnancích ještě poroste.

„Akce, jako jsou Burzy práce, nabízejí jedinečnou příležitost pro navazování kontaktů mezi zaměstnavateli a jejich budoucími zaměstnanci. Ti, kteří hledají práci nebo chtějí změnit tu stávající, se dozví cenné informace o pracovních možnostech v daném okrese. A získají též přehled o tom, co zaměstnavatelé v dnešní době požadují. Naopak firmy mají příležitost oslovit značný počet uchazečů a získat tak nové zaměstnance,“ přibližuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Českých Budějovicích Ivan Loukota.

V rámci snahy o co největší „spárování“ nabízených volných pracovních míst a příchozích uchazečů a zájemců o zaměstnání, vyšle Krajská pobočka ÚP ČR v Českých Budějovicích ve všech okresech kraje na burzy ty uchazeče, jež obtížně hledají zaměstnání nebo si nejsou jistí, kterého zaměstnavatele nakonec zvolit. Přijít ale samozřejmě může kdokoli, kdo má o tyto akce zájem. Vstup pro návštěvníky je zdarma.

„Doporučujeme všem, kteří opravdu chtějí najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také profesní strukturovaný životopis, eventuálnědalší doklady o dosaženém vzdělání či předchozí praxi. A to, vzhledem k hojnému počtu zástupců zaměstnavatelů, hned v několika kopiích,“ uzavírá Ivan Loukota.

Termíny burz dle okresů:

1669?key=e01e4cda6e

Samostatné informace k jednotlivým burzám jsou k dispozici zde.Zdroj:

Tisková zpráva ÚP ČR, březen 2017

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit