Knihovna

Stáž s Cestou pro mladé očima mentorky

Nela Egertová. Stáž s Cestou pro mladé očima mentorky. 2017

Majitelka cestovní agentury Ivana Kopecká se s námi podělila o své zkušenosti se stážisty. Mentorkou byla paní Kopecká již v minulosti, a sice v projektu Stáže pro mladé 2. Nyní se zapojila jako poskytovatel praxe znovu v rámci projektu Cesta pro mladé.

Příběh mentorky

Po dvou letech zaměstnání v cestovní kanceláři jsem se rozhodla založit si svou vlastní cestovní agenturu. V agentuře působím sama a ráda předávám zkušenosti studentům, kteří se o praxi u mě v cestovce přihlásí. Je úžasné, jak se na každodenní činnosti studenti dívají jinak a tím mě hodně inspirují. Jejich názory a nadhled jsou pro mě velkým přínosem. Jsem vděčná kamarádce, která mi o stážích řekla.

Stážista si vyzkouší opravdu všechny činnosti, takže se toho hodně naučí. Student na praxi komunikuje s klienty v kanceláři, vyřizuje telefony a emaily, vypracovává nabídky pro klienty a řeší marketing. U dosavadních stážistů mě vždy mile překvapily jejich IT dovednosti, které mohou zúročit například při upravování sociálních sítí nebo webu. IT znalosti ale rozhodně nejsou podmínkou, vše se mohou studenti naučit u mě v cestovní agentuře.

Při výběru kandidáta je pro mě nejdůležitější soulad mezi námi. Na potenciálního zaměstnance i na stážistu mám v podstatě stejné nároky. Hlavní pro mě je, abychom si rozuměli. A když budu se stážistou spokojená, můžu mu u sebe nabídnout práci na stálo. Co naopak u stážistů vidím nerada je neupřímnost a nezájem. Toho by se měli vyvarovat.

Myslím si, že největší motivací na stáži je pro studenty pohled do reálného světa. A je to skvělá příležitost, jak se naučit nové věci a vyzkoušet si, jestli je bude daná pozice bavit.

A moje rada studentům na závěr? Dělejte takovou práci, která vás činí šťastnými!

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit