Revue DV

Profesní vzdělání posune v kariéře více než 90 % absolventů

Klára Sovová

Přemýšlíte, zda investovat svůj čas a peníze do profesního vzdělání? Možná vás přesvědčí fakt, že většině absolventů profesní titul MBA (Master of Business Administration) pomohl v následném kariérním růstu. Celých 92 % absolventů vzdělávacího institutu CEMI se posunulo o jednu a více pracovních pozic ve firemní hierarchii. Posun v kariéře pochopitelně znamená i vyšší finanční ohodnocení. Zvýšení platu si tak pochvaluje 75 % bývalých studentů CEMI.

Titul MBA je udělován jako neakademický profesní titul psaný za jménem. Jedná se o profesní vzdělávání, pro jeho získání není nutné mít ukončené vysokoškolské vzdělání. Studium je vhodné i pro středoškoláky s několikaletou manažerskou praxí. V některých firmách je tento titul dokonce podmínkou ke kariérnímu postupu, případně dosažení vysokých manažerských pozic.

Pouze samotný titul k úspěšnému rozvoji kariéry nestačí, důležité jsou i získané vědomosti. V České republice je několik desítek institucí, které studium MBA nabízejí, avšak ne všechny jsou stejně kvalitní. Zájemci by si určitě měli nejprve zjistit, zda se jedná o prověřenou instituci s patřičnou akreditací, jaké nabízí obory, zda je možné studovat online formou a jací odborníci tvoří lektorský tým.

Zaměstnavatelé dnes totiž oceňují nejenom ochotu svých zaměstnanců dále se vzdělávat, ale především jejich nově nabyté znalosti z oblasti personalistiky, řízení podniku, marketingu, státní správy či zdravotnictví, které úspěšní absolventi MBA programů mohou okamžitě uvést do praxe. Dle výzkumu renomované agentury IPSOS navíc titul MBA považuje 75 % českých zaměstnavatelů a vrcholových manažerů za faktor, který žadateli napomáhá k lepšímu uplatnění na trhu práce. Prestižní titul tak využijí hlavně manažeři, vedoucí pracovníci, lékaři, výjimkou nejsou ani začínající či zkušení podnikatelé. Proto jim například na institutu CEMI profesní zkušenosti předává mezinárodní tým špičkových odborníků. Zajímavá je i skutečnost, že 29 % držitelů titulu MBA se po ukončení kurzu rozhodne pro vlastní podnikání.

Absolventi MBA programů také shodně uvedli, že cenu za studium považují za výbornou investici do své kariéry, což potvrzují i statistiky. 60 % absolventů CEMI se tato investice vrátila do dvou let, 45 % dokonce do jednoho roku. Cena za roční studium MBA se na první pohled může zdát vysoká a i samotné studium si klade nároky na čas studujících, většině absolventů se však jejich úsilí rozhodně vyplatí.

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit