Revue DV

E-kurz pro začínající lektory. Podle nejnovějších trendů a zcela bezplatně!

Tomáš Langer

V lednu 2019 spustil český tým EPALE při Domu zahraniční spolupráce zcela nový, bezplatný online kurz pro vzdělavatele dospělých s názvem „Lektorské minimum“. EPALE je anglická zkratka pro elektronickou platformu pro vzdělávání dospělých v Evropě (The Electronic Platform for Adult Learning in Europe). Jde o virtuální a vícejazyčnou komunitu odborníků ve vzdělávání dospělých, kteří zde mohou společně diskutovat nad nejrůznějšími tématy, sdílet své zkušenosti, odborné publikace a pozvánky na různé semináře, veletrhy a konference.

Kurz je určen všem, kteří si chtějí vylepšit své lektorské a prezentační dovednosti. Vhodný je především pro začínající a méně zkušené lektory, ale inspiraci v něm najdou i ti zkušenější. Kurz je navíc koncipován tak, aby oslovil i tzv. příležitostné lektory, kteří jen občas poskytují nějaká školení. Účastníci se díky němu naučí připravit, realizovat a vyhodnotit své vzdělávací aktivity pro dospělé. Ke každému tématu získají praktický návod. Součástí budou i webináře a možnost obracet se s konkrétními dotazy na online instruktory.

Kurz obsahuje celkem 25 edukačních videí a jeho absolvování trvá zhruba 8 hodin. Je ale na každém, jestli si ho projde celý, nebo se bude věnovat pouze tématům, která ho zajímají. Po zvládnutí závěrečného testu získají absolventi certifikát.

Kurz bude možné studovat hned třemi způsoby: jako běžný online kurz, sledováním playlistu na YouTube nebo inovativně pomocí komunikace s chatbotem na Facebooku. Jednotlivé lekce tedy bude možné sledovat nejen na počítači, ale i na mobilních zařízeních.

V současnosti je kurz nabízen pouze v češtině, ale v plánu je i výroba anglické verze.Při příležitosti slavnostního spuštění kurzu pořádá tým EPALE také kulatý stůl s odborníky na téma digitální gramotnost a digitální technologie ve vzdělávání.Kurz je dostupný na adrese https://kurzy.epale.cz.

Diskuze

Pro přispění do diskuze je potřeba se přihlásit